sportowepasje@gmail.com735 017 771

O Nas

Przystań SPORTOWE PASJE

To miejsce położone przy Promenadzie Jeziora Ełckiego, w samym centrum miasta. W ramach działalności naszej chcemy zaproponować Państwu przygodę ze sportami wodnymi.

U nas możesz spróbować swoich sił na żaglówce, łódce, kajaku, wziąć udział w kursie żeglarskim czy motorowodnym. W wakacje organizujemy różnego rodzaju zajęcia i atrakcje dla dzieci i młodzieży. Ciągle pracujemy nad rozbudowaniem naszej oferty, każda zima, to dla nas praca nad przygotowaniem nowych atrakcji na kolejny sezon.

Ełk – pomimo, że jest jednym z głównych miast na Mazurach, nie posiada połączenia ze szlakiem Wielkich jezior Mazurskich. Fakt ten ogromnie wpływa na rozwój sportów wodnych w naszym mieście. Na Pojezierzu Ełckim mamy ogrom jezior, w samym Ełku – jezioro w centrum miasta. Akweny te (z nielicznymi wyjątkami) objęte są strefą ciszy.

Naszą misją jest rozwój szeroko pojętej kultury wodniackiej w naszym mieście, w tym w szczególności żeglarstwa oraz promowanie walorów lokalnych Ełku, jakim niewątpliwie jest nasze Jezioro zlokalizowane w samym centrum. Niewiele jest miast w Polsce, które mogą pochwalić się taką lokalizacją. Ważnym dla nas aspektem jest promowanie żeglarstwa w kontekście ekologicznym. W dzisiejszych czasach ciągłej walki z zanieczyszczeniami, walki o czystość choćby naszego Jeziora Ełckiego, żeglarstwo to jedna z niewielu “czystych” form aktywności. Łodzie napędzane wiatrem, bez konieczności używania silników, paliw i emisji spalin do środowiska. Na przestrzeni lat nasze działania skupiały się tym by mieć własne zaplecze sprzętowe, tak aby w Ełku z żeglarstwa mogła korzystać młodzież i dorośli. Od ubiegłego roku, gdy uruchomiliśmy przystań z dostępem do łodzi żeglarskich okazało się, że jest zainteresowanie wśród mieszkańców na uprawienie tej formy aktywności.